Zapaśnicy w Połańcu

Powiększ
Zawodnicy z Radomyśla Wielkiego 18 października pojechali do Połańca na makroregionalne mistrzostwa młodziczek w zapasach kobiet i młodzików w stylu wolnym regionu c.

Celem imprezy było Wyłonienie najlepszych zawodników w grupie wiekowej młodzicy, popularyzacja sportu zapaśniczego oraz promocja aktywnego i sportowego trybu życia.

W turnieju wzięło udział 177 zawodników z 27 klubów z województwa Lubelskiego, Świętokrzyskiego, Łódzkiego,  Małopolskiego i Podkarpackiego.

Powiat Mielecki reprezentowało dwóch  uczniów Gimnazjum Publicznego
w Radomyślu Wielkim, którzy zrzeszeni są w klubie „Radomyślanka”. Dominik Dubiel, który po zaciętych bojach otarł się o medalowe miejsce i zajął w kategorii  wagowej do 100kg 5 miejsce, oraz Jakub Wilaszek, który w kategorii wagowej do 47kg zajął miejsce w drugiej dziesiątce.

Turniej rozgrywany był w stylu wolnym, który to styl nie jest preferowany przez zawodników z Radomyśla. Następne zawody w Staszowie już w stylu klasycznym i  powinni zawodnicy wywalczyć lepsze lokaty – komentuje trener Wojciech Bartkowicz.